Oxybrazja to nowa propozycja na rynku kosmetycznym. Zabieg polega na intensywnym złuszczaniu martwych komórek naskórka. Jest łagodniejszy i przyjemniejszy od mikrodermabrazji, nie polega bowiem na mechanicznym ścieraniu naskórka, które może wywołać podrażnienia i zaczerwienienia. Skóra jest bombardowana sprężonym tlenem z rozdrobnionymi kropelkami soli fizjologicznej, która rozprasza się na powierzchni skóry i powoduje tarcie, ale nie podrażnia jej.

Oxybrazja to zabieg „na zimno” i „na mokro”, dlatego poleca się go również osobom o skórze naczyńkowej i szczególnie wrażliwej. Już po jednym zabiegu skóra jest gładka i wypoczęta.

Jeżeli chcemy zwęzić pory, rozjaśnić skórę, zmniejszyć ilość przebarwień to potrzebna jest seria nawet 10 zabiegów. Po zabiegu należy chronić skórę przed słońcem nawet do 2 tygodni.

 

Funkcje soli fizjologicznej:

Sól fizjologiczna jest 0,9% roztworem chlorku sodu w wodzie ( ma porównywalne ciśnienie osmotyczne z ciśnieniem osmotycznym płynów ustrojowych), który utrzymuje prawidłowe stężenie osmotyczne komórek, łagodzi stany zapalne i uzupełnia płyny w organizmie.

 

Funkcje tlenu:

  • przyspiesza budowę włókien kolagenowych i rekonstrukcję naczyń włosowatych
  • poprawia metabolizm
  • efektywnie powstrzymuje trądzik, poprawia wygląd skóry
Przeciwwskazania dla oxybrazji:

  • opryszczka
  • ostre stany zapalne

Nie zaleca się osobom, których skóra jest zbyt wrażliwa i skłonna do bliznowacenia, oraz osoby które przeszły atak serca, z wysokim ciśnieniem.

Częstotliwość zabiegów dobierana jest indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Zazwyczaj należy przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów w odstępach od 7 dni do 4tygodni.
Co 7 dni do 10 dni w zabiegach odmładzających i co 3 do 4 tygodnie w leczeniu trądziku.
W celu utrzymania uzyskanych efektów zaleca się po 4-6 tygodniach ponowne wykonanie zabiegu.